Piękny czas dla judo. Błoński ma brązowy medal

Rafał Szymański [email protected]
Rafał Błoński tuż po sukcesie z trenerem Lidiuszem Kaziorem.
Rafał Błoński tuż po sukcesie z trenerem Lidiuszem Kaziorem. Archiwum Gryfa- 3 Słupsk.
Zawodnik STS Gryf- 3 Słupsk, Rafał Błoński, wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów, które odbyły się w Pile.

To duży sukces tego bardzo ambitnego sportowca, który potrafił pokonać przeciwności losu (podniósł się po poważnej kontuzji kolana) i sięgnął po kolejny swój medal w imprezie rangi mistrzowskiej.

Błoński w Pile wystartował kategorii do 81 kg. W tej kategorii walczyło 32 najlepszych judoków z całego kraju. Słupski zawodnik stoczył pięć walk. Cztery wygrał przed czasem, jedną przegrał. W walkach eliminacyjnych pokazał judo na najwyższym poziomie pokonując zawodników z Piły, Łodzi oraz Warszawy.

W półfinale zmierzył się z Tomaszem Szczepaniakiem z AZS Opole. Walka była bardzo wyrównana. Niestety, w końcówce słupszczanin wykonał atak, po którym jego rywal skutecznie skontrował. Sędziowie przyznali przeciwnikowi Błońskiemu punkty. Pomimo ambitnej postawy słupszczaninowi nie udało się odrobić strat i zszedł z maty pokonany.

W walce o medal brązowy zawodnik Gryfa- 3 zmierzył się z reprezentantem Bydgoszczy Adrianem Świczerewskim. Słupszczanin bardzo dobrze przygotował się do tego pojedynku taktycznie. Narzucił swój styl i już w pierwszej minucie wykonał rzut o-soto-gari. Sędziowie ocenili tę technikę na ippon i Rafał Błoński mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

W Pile w najliczniejszej kategorii wagowej do 73 kg (startowało 48 zawodników) walczył Filip Plombon, dla którego był to pierwszy start w tak poważnych zawodach. - Filip, który był najmłodszym zawodnikiem w tej grupie wiekowej, ostatecznie został sklasyfikowany na 12 pozycji.

Wyjazd na mistrzostwa Polski judoków wsparła firma Remondis Electrorecycling. Już za tydzień na mistrzostwa Polski wyruszają młodzicy Gryfa- 3 Słupsk.