4 Słupie w obrocie już od niedzieli

  4 Słupie w obrocie już od niedzieli

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  4 Słupie

  4 Słupie

  Na konferencji prasowej w słupskim ratuszu zaprezentowano nowy żeton płatniczy 4 Słupie.
  4 Słupie

  4 Słupie

  Będzie go można kupić już od niedzieli na Jarmarku Gryfitów.

  Po ubiegłorocznym sukcesie żetonów władze Dwumiasta - Słupska i Ustki postanowiły także tego lata wprowadzić je do obiegu.

  - W tamtym roku do emisji trafiło 50 tysięcy żetonów i żadnego z nich nie zwrócono - mówi Przemysław Namysłowski, dyrektor biura promocji miasta Słupska. - Żeton do tej pory cieszy się dużą popularnością wśród kolekcjonerów i numizmatyków.
  W tym roku żeton będzie przedstawiał twarz Stanisława Ignacego Witkiewicza na tle Zamku Książąt Pomorskich oraz usteckiej latarni morskiej. Na drugiej stronie widoczne będą herby obu miast.

  Najwięcej monet trafi do Słupska. Będzie je można kupić już w niedzielę na Jarmarku Gryfitów przy Zamku Książąt Pomorskich.

  W tym celu będzie ustawione specjalne stanowisko mennicze. Każdy kolekcjoner będzie mógł kupić tylko 10 żetonów. Ma to zapobiec przedwczesnemu wykupieniu monet i sprzedawaniu ich na czarnym rynku po wygórowanych cenach.

  Żetonami, podobnie jak w tamtym roku, będzie można płacić w wybranych punktach handlowo-usługowych zarówno w Słupsku, jak i Ustce.
  Ważność żetonów zakończy się 30 września. Wtedy niewykorzystane monety będzie można wymienić na pieniądze w biurach informacji turystycznej.

  Nie tylko czterma Słupiami będą mogli płacić mieszkańcy i turyści podczas wakacji. Nowością będzie żeton z serii Polskie Latarnie Morskie o nominale 7 Słupii.

  Będzie on wydany w nadmorskich miejscowościach, w których są latarnie morskie, w tym także w Ustce. Prezentacja żetonu będzie miała miejsce 15 i 16 sierpnia podczas święta Ustki i Słupska.

  Komentarze (6)

  Wszystkie komentarze (6) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo