Czarni wiceliderem, wygrana SSK Kobylnica

res
Pierwszą wygraną w zmaganiach o awans do II ligi zanotowało Stowarzyszenie Symaptyków Koszykówki Kobylnica. internet/archiwum
Pierwszą wygraną w zmaganiach o awans do II ligi zanotowało Stowarzyszenie Symaptyków Koszykówki Kobylnica. Po trudnym meczu pokonało Basket Ósemka Wejherowo 69:61 (14:15, 16:22, 22:15, 17:9).

- Schodziliśmy na przerwę przy wyniku 31:38, z trzema faulami Jakuba Borowskiego. Mamy na tyle mocny skład, że w każdym meczu ktoś inny może wziąć na siebie ciężar gry. W tym meczu asem z rękawa okazał się Jacek Tyborowski, który po raz pierwszy na parkiecie pojawił się dopiero w 18. minucie - podsumował Dominik Furman, szkoleniowiec SSK.

Rozgrywający SSK Jacek Chojnacki grał 40 minut. Udany powrót zaliczył Dariusz Cywiński. Punkty dla SSK: Krzysztof Sobczyński 2, Marcin Wcisła 0, Jakub Borowski 9, Jacek Chojnacki 16 (1), Marcin Pawłowski 0, Wojciech Góralski 2, Mariusz Podwałka 0, Robert Maćkowiak 9, Michał Szaryk 4, Jacek Tyborowski 12, Dariusz Cywiński 15.

Drugie zwycięstwo odniosły rezerwy Czarnych Słupsk. Pokonały SMS PZKosz II Władysławowo 86:61 (15:14, 22:17, 17:16, 32:14). Punkty: Wojciech Jakubiak 11 (1), Bartłomiej Zil 4, Maciej Wojciechowski 6 (1), Bartosz Sprengel 7 (2), Dawid Rypiński 5, Przemysław Fuks 0, Paweł Młynarczyk 14 (1), Paweł Czerniawski 0, Wojciech Osiński 17, Szymon Długosz 22.

Przegrali swoje spotkanie koszykarze Pogoni Lębork. Itago Gdynia wygrała z podopiecznymi Piotra Długiego 87:68 (24:10, 20:19, 20:21, 23:18). Punkty dla lęborczan zdobywali: Łukasz Czechowski 0, Krzysztof Śmigielski 11 (1), Krzysztof Mielewczyk 6, Gracjan Stenka 4, Mateusz Mikołajczyk 7 (1), Karol Depta 0, Michał Buszman 8, Łukasz Mazurczyk 22 (2), Maciej Treder 0, Marcin Klinkosz 10 (2).

Inne wyniki grupy B: Fanklub Gdynia - GTK Gdynia 81:91

1. Itago Gdynia 4 2 195:115
2. Czarni Słupsk 4 2 183:151
3. Basket Wejherowo 3 2 152:149
4. SSK Kobylnica 3 2 159:158
5. PZKosz II Władysławowo 3 2 130:152
6. GTK Gdynia 3 2 138:189
7. Fanklub Gdynia 2 2 147:160