Hit Kobylnica pokonał Artego II Bydgoszcz 70:62

fen
Olga Niezgoda (z piłką) zdobyła w meczu z Artego II 11 pkt.
Olga Niezgoda (z piłką) zdobyła w meczu z Artego II 11 pkt. Kamil Nagórek
Eko Energy Hit Kobylnica pokonał Artego II Bydgoszcz 70:62. Za mało jednak, by wyjść na prowadzenie w tabeli II ligi.

Eko Energy Hit Kobylnica przystąpił od spotkania z liderem z bardzo mocną obroną i nowymi opcjami gry w ataku. To przynosiło skutek, a wręcz rewelacyjny wynik osiągnęły kobylniczanki na początku czwartej kwarty, kiedy grając konsekwentnie swoje, wyszły na prowadzenie 58:38. Stało się tak dzięki wspomnianej obronie, a także skutecznym rzutom za trzy punkty. Artego zagrało w Kobylnicy przede wszystkim strefą w defensywie. Dzięki temu kobylniczanki miały dużo miejsca na obwodzie. Za trzy trafiały więc Aleksandra Jagodzińska i Katarzyna Klimowska, a także inne zawodniczki. Goście w trzeciej kwarcie zmienili krycie, przeszli na każdy swego, ale wtedy spod kosza mogły zacząć trafiać Monika Królik i Katarzyna Hrywna. Dwie trójki w tym momencie dołożyła Jagodzińska.

Hit, aby wyjść na prowadzenie w tabeli, potrzebował w tym spotkaniu zwycięstwa 21 punktami. Na początku czwartej kwarty wydawało się, że wygrana takimi rozmiarami jest jak najbardziej możliwa. Niestety, potem ciężar gry na swoje barki w meczu wzięła obwodowa Artego Paulina Kuras.

Bydgoszczanka, mająca za sobą gry w ekstraklasie w pierwszym zespole Artego, poprowadziła swoje koleżanki do serii 12:0, z czego sama zdobyła 9 punktów. Przyjezdne wykorzystały także zmianę w składzie Eko Energy Hitu. Na rozegraniu zamiast Katarzyny Klimowskiej pojawiła się Patrycja Klomfas. Rywalki umiejętnie to wykorzystały. Potem Robert Pietraś, szkoleniowiec kobylniczanek, wrócił od gry pierwszą piątką. Ten skład dowiózł zwycięstwo do końca.

- Nie graliśmy ze słabym rywalem. Jednak już pod kątem gier w turniejach barażowych musimy zlikwidować przestoje w naszej grze. One nie mogą się nam zdarzyć - powiedział po spotkaniu kobylnicki szkoleniowiec.

Eko Energy Hit Kobylnica - Artego II Bydgoszcz 70:62 (17:12, 12:15, 27:11, 14:24)

Punkty dla Eko Energy Hitu: Katarzyna Klimowska 8 (2x3), Aleksandra Jagodzińska - 19 (4), Ilona Płaczkiewicz 5 (1), Luiza Staciwa 4 (1), Katarzyna Hrywna 7, Patrycja Klomfas 0, Monika Królik 8 (1), Monika Jóźwiak 8, Olga Niezgoda 11.