IV liga: Czarni - Pomorze 1:5, Anioły - Wietcisa 1:4. Wyniki okręgówki

Jarosław Stencel [email protected]
Siedemnaste zwycięstwo odnieśli piłkarze Pomorza Potęgowo. W Przemysławiu pokonali Czarnych 5:1 (2:0). archiwum

W meczu z "czerwoną latarnią" ligi potęgowianie przeważali przez 90 minut. Mieli kolejne okazje do zdobycia gola. W meczu jesiennym Czarni zaskoczyli na początku graczy Pomorza, tym razem o czymś takim nie mogło być mowy. Po przerwie też zdecydowanie dominowali liderzy IV ligi, choć jednak stracili gola i powtórzył się wynik z meczu z 1. kolejki. Kolejne stuprocentowe okazje mieli jeszcze Damian Mikołajczyk, Henryk Patyk i Wiktor Sawicki.

W Garczegorzu Anioły podejmowały Wietcisę Skarszewy i niestety przegrały dość niespodziewanie z tym nieco niżej notowanym zespołem aż 1:4 (0:2). Niewykorzystane sytuacje Aniołów zemściły się i goście po kontrach zdobywali bramki. Wprowadzony po przerwie napastnik Cyprian Nowocień nie pograł sobie długo i po czerwonej kartce otrzymanej w 70. minucie musiał opuścić boisko. Kolejne dwa gole strzeliła Wietcisa, a na osłodę honorowego gola strzelił Marcin Maszota.

Czarni Przemysław - Pomorze Potęgowo 1:5 (0:2)
Bramki: 0:1 Henryk Patyk (28), 0:2 Damian Mikołajczyk (31), 0:3 Wiktor Sawicki (71), 1:3 Tomasz Markiewicz (80), 1:4 Wiktor Sawicki (85 - karny), 1:5 Łukasz Stasiak (90)

Pomorze: Kotłowski - Robert Ulanowski, Bobrowski (75 Kleser), Bukowski, Kłos, Kozłowski (69 Sawicki), Solczak, Mariusz Mikołajczyk (64 K.Ulanowski), Damian Mikołajczyk, Roeske, Patyk (69 Stasiak).

Anioły Garczegorze - Wietcisa Skarszewy 1:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Patryk Wysiecki (30), 0:2 Piotr Runowski (45), 0:3 Łukasz Kaszubowski (79), 0:4 Robert Literski (86 - wolny), 1:4 Marcin Maszota (89)

Anioły: Kłos - Pendowski, Żółć (61 Nowocień), Trawiński (88 Kachelski), Drzazgowski (70 Świtała), Ł.Łapigrowski, Piotrowski, Maszota, Stefański, Staszczuk, Smolarek (82 Choszcz).

W innych zaległych meczach w ramach 18. kolejki: Chojniczanka II Chojnice - Rodło Kwidzyn 2:0 (1:0), Potok Pszczółki - Kaszubia Kościerzyna 0:3 (0:2). Mecz Czarni Czarne - Powiśle Dzierzgoń - 29 maja.

Klasa okręgowa

W zaległych spotkaniach 16. kolejki słupskiej klasy okręgowej zanotowano wyniki:

Jantar Ustka - Echo Biesowice 4:0 (0:0)
Swe Pol Link Bruskowo Wielkie - KS Damnica 2:0 (0:0)
Drzewiarz Rzeczenica - Karol Pęplino 0:3 (0:0)

1. Pogoń Lębork 19 44 49-20
2. Piast Człuchów 18 37 42-23
3. Brda Przechlewo 19 35 43-23
4. Karol Pęplino 20 35 40-28
5. SwePol Link Bruskowo 19 34 31- 28