IV liga. Gryf przegrał z liderem, ale grał dobrze. Porażka Bytovii z wiceliderem

Gryf Słupsk przegrał z Gedanią Gdańsk 1:2
Gryf Słupsk przegrał z Gedanią Gdańsk 1:2 Fot. Krzysztof Piotrkowski
W spotkaniach grupy mistrzowskiej IV ligi, Gryf Słupsk przegrał z Gedanią Gdańsk 1:2, a Bytovia Bytów z Jaguarem Gdańsk 0:3. W grupie spadkowej ważne punkty zdobyła Sparta Sycewice wygrywając z MKS Władysławowo 4:3.

W 2. minucie meczu w Słupsku z około 18 metrów strzelał Maciej Gorwa, ale dobrze zachował się Maciej Gołojuch. Chwilę potem po składnej akcji przyszły trzecioligowiec z Gdańska objął prowadzenie. Głową w polu karnym zgrał piłkę Bartosz Zalewski i z kilku metrów do siatki trafił Michał Gajewski. Po kolejnej akcji zagrywał Paweł Deja i z bliska nie trafił dobrze w piłkę Mateusz Borowski. W 11. minucie tuż przy słupku strzelał Fabian Słowiński, ale Mateusz Machola był czujny. Następnie obok bramki strzelał Patryk Dąbrowski. Próbował też Tomasz Piekarski, ale ofiarnym wślizgiem na 16 metrze, akurat tam, gdzie była spora kałuża zapobiegł utracie gola Paweł Pianka. Dwukrotnie próbował też Oskar Zieliński, ale znów dobrze spisał się Machola. W 40. minucie dobry okres gry słupszczan zakończył się wyrównaniem. Precyzyjnym strzałem z dystansu tuż przy słupku popisał się Maciej Gregorek. Po przerwie niecelnie główkował Maciej Kozakowski. W 53. minucie Maciej Gołojuch zastopował atak Pianki. Pięć minut potem ładna akcja słupszczan z wieloma podaniami. Zieliński zagrywał do Piekarskiego, a ten do Tomasza Prusaczyka, który uderzył z pierwszej piłki w kierunku dalszego słupka, ale niestety minimalnie się pomylił. W 63. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony do siatki trafił Adam Duda, ale był na pozycji spalonej. Tak samo bramka nie została uznana po rzucie wolnym i zagraniu głową Piekarskiego w 87. minucie. Niestety tuż przed końcem meczu po zamieszaniu niefortunnym strzelcem gola samobójczego okazał się Kozakowski. Po rzucie wolnym Piekarskiego główkował jeszcze Zieliński.

- Szkoda, bo strata gola w ostatnich minutach spotkania bardzo boli. Zawodnicy zostawili dużo zdrowia podnosząc się z niekorzystnego wyniku. Pokazali swoje umiejętności. Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji i tak naprawdę to chyba my byliśmy strzelenia tej drugiej bramki. Gedania w naszej lidze jest zespołem najlepszym i należą im się gratulacje, ale my znowu potrafiliśmy im popsuć troszkę krwi i na pewno musieli się napocić by uzyskać korzystny wynik. Z zespołem który już jest trzecioligowcem potrafimy grać jak równy z równym, czyli w tych chłopakach jest potencjał, który pokazują na boisku. To że zajmujemy to miejsce to są nasze problemy: kadra, kontuzje i inne rzecy o których na pewno nie chciałbym teraz mówić - powiedział Grzegorz Bednarczyk, trener Gryfa Słupsk.

Gryf Słupsk - Gedania Gdańsk 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Michał Gajewski (6), 1:1 Maciej Gregorek (40), 1:2 Maciej Kozakowski (89-samobójcza)

Gryf: M.Gołojuch - K.Gołojuch, D.Więckowski, Kozakowski, T.Prusaczyk, Dąbrowski (66 Parzych), Jendruch, Piekarski, Zieliński, Gregorek (83 M.Macjher), Słowiński.

Gedania: Machola - Molga, Rycerski, Pianka, Gorwa (60 M.Kobyliński), Pogorzalski (82 Śmietanko), Deja (60 Kankowski), M.Gajewski, B.Zalewski (82 Kowalewski), Zyska, M.Borowski (60 A.Duda).

Bytovia Bytów - Jaguar Gdańsk 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Roman Zalow (18), 0:2 Paweł Czychowski (64-karny), 0:3 Klaudiusz Filas (70-karny)

Bytovia: Oleszkiewicz - Wdowiak, Leik (72 Barra), Szmidke, Wolski (62 Kropidłowski), Błaszkowski, Malich, Tochman (62 A.Wojach), Wirkus (88 K.Wojach), Chojnacki, Jakubek (62 Rzepiński).

- Zagraliśmy słaby mecz. Zespół z Gdańska wyraźnie dominował praktycznie w każdym aspekcie gry. Byli od nas lepsi - mówił Patryk Wolski, zawodnik Bytovii.

Sparta Sycewice - MKS Władysławowo 4:3 (2:2)
0:1 Przemysław Szymański (13), 1:1 Kopciński (22), 1:2 Przemysław Srok (23), 2:2 Jakub Kryczka (32-samobójczy), 2:3 Kacper Dawidowski (59), 3:3 Adrian Solczak (77), 4:3 Adrian Solczak (81)

Sparta: P.Wójcik - Slusarz (71 Gulbiński), Bobrowski, Terefenko (65 Krzyżanowski), Marciszewicz, Kosiński, D.Adkonis, Pietrykowski, Kopciński, Solczak, Miecznikowski.

Czarni Pruszcz Gdański - Anioły Garczegorze 2:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Hubert Syldatk (18), 0:2 Rusłan Pankratow (22), 1:2 Jakub Malinowski (25), 2:2 Igor Michalski (53)
Anioły: Mayer - F.Tomasiewicz, Drzazgowski, M.Choszcz, Narewski, B.Tomasiewicz, M.Staszczuk, Landowski (84 Szaradowski), Pankratow (56 Bornowski), Syldatk, Słumiński (90 Chlewiński).

Pogoń Lębork - GKS Kowale 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Artur Formela (38-głową), 1:1 Damian Kugiel (43), 1:2 Mateusz Frankowski (61)
Pogoń: Smolak - Dettlaff, Musuła, Kajca (68 Iwański), D.Wojda, Miotk, Siłkowski, Okrój (68 Piór), Kwaśnik (58 Pawlik), A.Formela (79 Samulski), D.Formela.

Wierzyca Pelplin - Jantar Ustka 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Bartłomiej Oleszczuk (2), 1:1 Fabian Urbański (25), 2:1 Łukasz Racki (75), 3:1 Bartosz Gutorski (77)

Inne wyniki: Wikęd Luzino - Kaszubia Kościerzyna 3:0 (Marcin Maszota 49, Krystian Opłatkowski 75, Rafał Siemaszko 84), Grom Nowy Staw - Gryf Wejherowo 0:1 (Sebastian Kowalski 44), Arka II Gdynia - Lechia II Gdańsk 3:2 (Zak Abbott 12, 29, Dominik Rusnak 61 - Jakub Cieślicki 32, Michał Sadowski 85), Chojniczanka II Chojnice - Borowiak Czersk - mecz w niedzielę.

Prowadzi Gedania (70 punktów) przed Jaguaren (55). Bytovia jest szósta (42), a Gryf siódmy (41). Na 13. i 14. miejscu z 34 punktami są Anioły Garczegorze i Pogoń Lębork. Na 17. (teoretycznie bezpiecznym o ile nie spadnie nikt z III ligi) miejscu jest GKS Kowale (30). Do strefy spadkowej spadł Jantar (28) za którym jest Sparta (27), która opuściła ostatnie miejsce w tabeli.