Koncert i aukcja dla chorej dziewczynki

  Koncert i aukcja dla chorej dziewczynki

  Daniel Klusek

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Paulina Gontek z mamą.

  Paulina Gontek z mamą. ©Fot. Łukasz Capar

  W sobotę, w ramach pomocy ośmioletniej Paulince, w galerii ARTelier odbędzie się koncert młodych lokalnych wokalistów.
  Paulina Gontek z mamą.

  Paulina Gontek z mamą. ©Fot. Łukasz Capar

  Gadżety na aukcję przekazały gwiazdy sportu, muzyki i kabaretu.

  Ośmioletnia Paulina Gontek od prawie trzech lat walczy z rakiem. Dziewczynka prawie trzy lata temu ciężko zachorowała. Lekarze wykryli u niej guza płata ciemieniowego lewego. Konieczna była operacja. Po niej zaczęło się leczenie chemioterapią i radioterapią. Guz został pokonany, ale skutkiem ubocznym leczenia jest trwały niedosłuch. Dziewczynka prawie wcale nie słyszy. Nie rejestruje głównie dźwięków damskich.

  Mimo choroby uczy się w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej nr 6. Największy problem, z powodu słabego słuchu, sprawia jej nauka języka polskiego.
  Rodzina Paulinki zbiera teraz pieniądze na aparaty słuchowe dla dziewczynki. - Kosztują one łącznie ponad 8,5 tysiąca złotych - mówi Agnieszka Gontek, siostra Paulinki.

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, do którego Gontkowie zwracali się dwukrotnie, odmówił pomocy. Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiedział, że może współfinansować zakup urządzeń i przeznaczy na ten cel trzy tysiące złotych. Resztę, czyli 5,5 tys. zł rodzina Paulinki musi znaleźć sama.

  Gadżety od gwiazd

  Gadżety od gwiazd


  Piłkarki ręczne MKS Słupia przekazały piłkę z autografami zawodniczek oraz wspólne zdjęcie z Paulinką. Koszykarze Energa czarnych Słupsk przekazali szaliki, plakaty i koszulkę z autografami. Będzie też można wylicytować płytę z autografami członków kabarety Ani Mru Mru, zdjęcie z autografem Beaty Kozidrak, płytę oraz pocztówki z autografami Dody, gadżety od strongmana Mariusza Pudzianowskiego, zdjęcia z autografami znanych aktorek i aktorów. Swoje gadżety przekazały też fundacje: "Przyjaciółka", "Mam Marzenie", "Nasze dzieci".  Pomaga im w tym słupski oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, który sam zgłosił się do rodziny Gontków. Tak narodził się pomysł koncertu "Być blisko", który odbędzie się w najbliższą sobotę w słupskiej galerii ARTelier.

  - Zagra jeden ze słupskich zespołów, zaśpiewają uczestnicy festiwalu Niemen Non Stop i słupszczanie występujący w "Szansie na sukces" - wymienia Agnieszka Gontek.

  Będzie też aukcja gadżetów, jakie organizatorzy akcji uzyskali od gwiazd sceny, estrady i sportu oraz kilku fundacji.

  Początek koncertu w sobotę o godz. 19 w ARTelier przy al. Sienkiewicza 21b. Wstęp kosztuje 20 złotych. Bilety w cenie 20 złotych można kupić w słupskim oddziale Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii przy al. Sienkiewicza 7/30, tel. 059 840 14 60.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!