Po dogrywce Energa MJMS Słupsk pokonana przez Pyrę AZS Szkołę Gortata Poznań

Magdalena Olechnowicz
Energa MJMS Słupsk przegrała z Pyrą AZS Szkoła Gortata Poznań
Energa MJMS Słupsk przegrała z Pyrą AZS Szkoła Gortata Poznań Łukasz Capar
Po niezwykle wyrównanym i emocjonującym spotkaniu koszykarze Energa MJMS Słupsk przegrali po dogrywce czterema punktami z Pyrą AZS Szkoła Gortata Poznań. Aby zagrać w finale słupszczanie muszą w niedzielę pokonać GTK Gliwice.

W drugim dniu zmagań Półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Polski U 19 w koszykówce mężczyzn, których gospodarzem jest Słupsk, odbyły się dwa spotkania. W pierwszym drużyna GTK Gliwice pokonała zdecydowanie Start Lublin 109:47.

W drugim spotkaniu gospodarze Energa MJMS Słupsk walczyła z Pyrą AZS Szkoła Gortata Poznań. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i zacięty. Pierwszą kwartę jednym punktem wygrali słupszczanie, jednak już drugą przegrali ośmioma. Potem wyszli na prowadzenie, jednak ostatecznie czwarta kwarta zakończyła się remisem 65:65. Nie pomógł głośny doping kibiców słupskiej drużyny. Po dramatycznej dogrywce ostatecznie wygrała drużyna z Poznania.

Najlepiej punktującym zawodnikiem słupskiej drużyny był Jan Pluta, zdobywając 21 punktów, który jednocześnie miał aż 30 zbiórek.
Energa MJMS Słupsk zagrała w składzie Kacper Kozłowicz (12), Maciej Orzechowski (0), Maciej Olechnowicz (0), Michał Kozioł (3), Jakub Wasilewski (9), Mateusz Magiński (0), Nikodem Oleksy (14), Jan Pluta (21), Filip Giec (12).

Słupszczanie, aby wyjść do finału, muszą w niedzielę pokonać GTK Gliwice, które awans do finału mają już pewny. Spotkanie odbędzie się o godzinie 13 na hali przy ul. Banacha w Słupsku. Wcześniej - o godz. 10.30 powalczą drużyny z Lublina i Poznania.