Czarni Pruszcz Gdański - Gryf 95 Słupsk 1:3 (0:1) (wideo)

Patryk Pytlak (zielony strój) wypracował trzeciego gola.
Patryk Pytlak (zielony strój) wypracował trzeciego gola. Jarosław Stencel
Piłkarze Gryfa 95 zrobili, co do nich należało. Z Pruszcza Gdańskiego musieli przywieźć trzy punkty i zrobili to.

Wygrali, będąc zespołem dojrzalszym i skuteczniejszym. Osiągnęli to jednak oszczędnie szafując siłami i zdrowiem. Tego drugiego jest coraz mniej w drużynie, wszystkie zmiany, do jakich doszło w składzie, wymuszały kontuzje i urazy, a nie korekta ustawienia czy taktyki.

Pierwszy gol to efekt zniecierpliwienia Wojciecha Polakowskiego, trenera grającego jako obrońca. Jego pierwsze ofensywne wejście i dośrodkowanie zamienił głową na gola Szymański. Kolejne dwa to zasługa młodych graczy.

Najpierw Jarowski długim prostopadłym podaniem wypuścił Szymańskiego, który w swoim stylu wyprzedził obrońców i trafił obok bezradnego golkipera miejscowych.

Trzeci gol to mądre zachowanie i rajd Pytlaka, któremu głową zgrał piłkę Szymański. Patryk w swoim stylu ruszył błyskawicznie do przodu, ale już nie w swoim stylu podał przytomnie w polu karnym do środka, gdzie nadbiegał Kryszałowicz. Przyłożenie nogi i... 3:1.

A jak grali Czarni? - "Laga i do przodu" krzyczał na swoich obrońców bramkarz gospodarzy. I dlatego myślący Gryf 95 Słupsk nie musiał szukać bardziej złożonych sposobów na pokonanie miejscowych. Wystarczyło kilka przemyślanych zagrań i szybkość.

Czarni Pruszcz Gdański - Gryf 95 Słupsk 1:3 (0:1).

Bramki: 0:1 Szymański (18 - głową), 0:2 Szymański (63), 1:2 Krzysztof Kwaśny (83 - głową), 1:3 Kryszałowicz (89).

Gryf 95: Rusakiewicz - Pluta (66 Kozłowski), Bukowski, Polakowski (46 Jędrzejak - ż.k, 62 Iwański), Pietras (55 Jarowski) - A. Mokrzycki, Waleszczyk, Ł. Mokrzycki, Pytlak, Szymański, Kryszałowicz. (res)
Orkan Rumia - Polonez Bobrowniki 2:1

W Rumi miejscowy Orkan musiał się mocno napracować, by pokonać Poloneza Bobrowniki.

Od początku spotkania gospodarze byli stroną przeważającą. Swoją przewagę udokumentowali dwoma golami. Jednak w drugiej połowie beniaminek z Bobrownik poderwał się do walki. Zdobył kontaktową bramkę w 83. minucie.

Obrońcy Orkana zaspali po rzucie rożnym wykonywanym przez Kamila Dudę, który posłał piłkę na głowę Emila Giszki, a ten miał w polu karnym dużo czasu, aby dokładnie przymierzyć i umieścić ją w siatce.

Jeszcze na trzy minuty przed końcem sobotniego meczu do remisu mógł doprowadzić Marcin Staszczuk, ale jego uderzenie z główki okazało się mało precyzyjne. - Pokazaliśmy, że umiemy grać w piłkę, ale nadal popełniamy szkolne błędy w obronie - stwierdził Tadeusz Wanat, trener Poloneza.

Orkan Rumia - Polonez Bobrowniki 2:1 (2:0).

Bramka: 1:0 Dubicki (5), 2:0 D. Pomorski (25), 2:1 E. Giszka (głową - 83).
Polonez: Piechota, Kozak (46 E. Giszka - ż.k.), Kamiński, Juśkiewicz (75 Duda), Burak - ż.k. (65 P. Staszczuk), Solczak, Makowiecki, Wanat, M. Staszczuk - ż.k., Zagórowski (46 Ciemniewski), Rubinowicz.

TKP Tczew - Czarni Czarne 2:0

Czarneńska drużyna wciąż nie może wygrać meczu w rundzie rewanżowej. W sobotę na tczewskim stadionie Czarni doznali szóstej porażki wiosennej. TKP załatwił gości już w pierwszej połowie, a potem oddał inicjatywę przyjezdnym.

- Rywal niczym nas nie zaskoczył, ale ponownie zawiedliśmy strzelecko - ocenił Jurek Marach, szkoleniowiec Czarnych. - Co z tego, że moi podopieczni ambitnie grali i walczyli, ale za to nie ma punktów.

TKP Tczew - Czarni 2:0 (2:0).

Bramki: 1:0 Radzimski (5), 2:0 Lizak (30).

Czarni: Handel, Łagoda (70 Pudzianowski), Łazor, Kasperowicz, Szaciukiewicz, Remieniewicz (46 Nowakowski - ż.k.), Szwałek, Wegner, Jankiewicz, Adamowicz, Głuszak - ż.k. (fen)
Pozostałe wyniki

Lechia II - Arka II 1:0 (0:0), Gryf - Powiśle 2:0 (0:0), Murkam - Orlęta 0:1 (0:1), Orzeł
- Bałtyk 0:1 (0:1).