Sport

  Barbara Madejczyk w Halle

  Barbara Madejczyk w Halle

  Justyna Wawak

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Barbara Madejczyk ma kiepski początek sezonu.

  Barbara Madejczyk ma kiepski początek sezonu. ©Justyna Wawak

  Barbara Madejczyk niepomyślnie rozpoczęła międzynarodowy sezon. Była ósma w Halle. Końcowy wynik był poniżej oczekiwań - 55.81 m.
  Barbara Madejczyk ma kiepski początek sezonu.

  Barbara Madejczyk ma kiepski początek sezonu. ©Justyna Wawak

  Po raz pierwszy w 2008 roku Barbara Madejczyk uczestniczyła w międzynarodowym mityngu w Halle. Oszczepniczka Jantara Ustka niezbyt dobrze będzie wspominać niemieckie zawody. Zajęła w nich ósme miejsce ze słabym wynikiem 55.81 m.

  Zwyciężyła Christina Obergfoell z Niemiec. Osiągnęła odległość 63.86 m. W mityngu startowała także inna Polka. Była nią Urszula Jasińska-Piwnicka. Zawodniczka SKLA Sopot była piąta. Jej najlepszy rezultat wyniósł 59.26 m i uzyskany był w trzeciej próbie.

  - Nie spodziewałem się tak słabego wyniku - przyznał Henryk Michalski, trener Madejczyk. - Moja zawodniczka ma za wolne nogi. Rywalizacja odbywała się w zmiennych warunkach i często wiał wiatr. Tak na dobrą sprawę również inne uczestniczki konkursu miały po dwa, trzy udane rzuty. Nie chcę usprawiedliwiać swojej podopiecznej, bo w Halle była w kiepskiej dyspozycji. Może teraz trochę poluzujemy z trenowaniem, aby Basia odzyskała dawny wigor.

  Podajemy rzuty Madejczyk w poszczególnych seriach na stadionie w Halle: pierwsza - spalona, druga - 54.74 m, trzecia - 52.27 m, czwarta 55.81 m, piąta - 54.74 m, szósta - 51.09 m.

  Dla czterokrotnej mistrzyni Polski i ubiegłorocznej wicemistrzyni kraju w rzucie oszczepem była to nieudana inauguracja międzynarodowego sezonu.

  - Wyszła kicha - stwierdziła Madejczyk. - Jestem trochę załamana. Już w pierwszym rzucie boczny wiatr wywiał mój oszczep poza promień. Później już nie mogłam wejść w odpowiedni rytm i w moje poczynania wkradła się nerwowość. Rzucałam zbyt asekuracyjnie. Brakuje mi jeszcze świeżości. Mam nadzieję, że poprzez kolejne zawody dojdę do zdecydowanie wyższej formy. To dopiero była pierwsza poważna impreza zagraniczna w 2008 roku.

  Tydzień temu w Słupsku w swoich pierwszych zawodach Madejczyk osiągnęła odległość 56.65 m.
  Teraz Saragossa

  Madejczyk następny start ma zaplanowany w Hiszpanii na 31 maja. Jej celem są igrzyska w Pekinie. By pojechać do stolicy Chin, zawodniczka Jantara musi wywalczyć olimpijską przepustkę. Minimum wynosi 60.50 m. - Obiecuję, że już w Saragossie będą rzuty na lepszym poziomie - przyrzeka Madejczyk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe