Start II Elbląg - Słupia Słupsk 25:25 (10:11)

Drużyna Słupi pojechała do Elbląga po dwa punkty, a powinna się cieszyć z jednego Słupszczanki tylko zremisowały 25:25 ze Startem II i to po dramatycznym pościgu.

- Moje podopieczne zagrały słabiej - powiedział Michał Zakrzewski, trener Słupi.- Na treningach jest dobrze, ale na boisku blokada psychiczna. Moja drużyna traci bramki praktycznie z niczego, natomiast nie potrafi wykorzystać dogodnych okazji.

W słupskim zespole szybkość rozgrywania akcji w dużym stopniu zależy od postawy Agnieszki Łazańskiej- Korewo, a tej zabrakło z powodu pauzy za czerwoną kartkę. I to był problem Słupi. Do tego doszedł pech przy dwóch rzutach karnych, których nie potrafiła wykorzystać doświadczona Maja Zienkiewicz -Janikowska. Było to przy stanie 0:0 i przy prowadzeniu elblążanek 13:12. W pierwszej połowie bój był zacięty gol za gol. Notowano remisy 4:4, 5:5, 7:7, 8:8. Na przerwę słupszczanki zeszły z jednobramkowym zapasem 11:10. Na początku drugiej połowy lepiej radziły sobie elblążanki i to one uzyskały przewagę.

W 46. minucie prowadziły 19:16, w 50. minucie 22:18, a w 56. minucie 25:22. Zaimponowała pogoń gości w ostatnich czterech minutach. Słupskie szczypiornistki zachowały więcej sił i skutecznie po trafieniach Zienkiewicz-Janikowskiej, Anny Ilskiej i Aleksandry Olejarczyk zdołały doprowadzić do szczęśliwego remisu.

Dla słupskiej drużyny gole zdobyły: Katarzyna Cieśla - 6, Aleksandra Olejarczyk - 6, Anna Ilska - 5, Aleksandra Porębska - 4, Maja Zienkiewicz-Janikowska - 3, Natalia Borowska - 1. Grały jeszcze w polu: Karolina Szczukowska i Aleksandra Adach. Bramkarki Iwona Łoś i Dominika Stroińska występowały zmiennie.

Pozostałe wyniki spotkań w 6. kolejce: Pogoń Handball - AZS AWF W-wa 33:29 (16:15), AZS AWF P. - MTS 32:28 (11:15), AZS AWFiS - Sparta 33:22 (13:8)

1. Słupia Słupsk 6 10 191-164
2. Pogoń Handball Szczecin 6 10 186-154
3. AZS AWFiS Gdańsk 6 8 185-172
4. Sparta Oborniki Wlkp. 6 7 183-167
5. AZS AWF Warszawa 6 6 186-186
6. AZS AWF Poznań 6 4 143-174
7. Start II Elbląg 6 3 153-164
8. MTS Kwidzyn 6 0 164-210