Start Miastko odpadł z rywalizacji o IV ligę, ale walczył do końca

W 8. minucie goście zdobyli gola po rzucie rożnym
W 8. minucie goście zdobyli gola po rzucie rożnym Fot. Powiśle Dzierzgoń Facebook
Reprezentant słupskiej klasy okręgowej Start Miastko przegrał z Powiślem Dzierzgoń (II grupa klasy okręgowej) 3:4 (0:3) w półfinałowym meczu barażowym o wejście do IV ligi.

Start Miastko - Powiśle Dzierzgoń 3:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Dawid Tramowski (4), 0:2 Patryk Lewandowski (8-karny), 0:3 Dawid Tramowski (11), 0:4 Damian Orłowski (70), 1:4 Piotr Trzeciński (83), 2:4 Przemysław Spalik (84), 3:4 Bartłomiej Borowicz (88)

Start: Dobrowolski - Górko, Czerwiński (Smaha), Szuta, Borowicz, S.Wiśniewski, Guzowski, Żukowski (Szwajczewski), Bryndal, Trzciński, Spalik.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla zespołu z Miastka. Już po zaledwie 11. minutach goście prowadzili 3:0. Rozpoczął najlepszy strzelec gości Dawid Tramowski. Potem z karnego po faulu na nim gola zdobył Patryk Lewandowski, a chwilę później Tramowski zbiegł do środka i pięknym strzałem z dystansu zdobył swojego drugiego gola. Goście kontrolowali mecz, a w 70. minucie Damian Orłowski umieścił piłkę w okienku miasteckiej bramki. Wydawało się, że już nic nie może się złego przytrafić zespołowi gości.

Miastkowianie jednak obudzili się w samej końcówce spotkania i zaczęli seryjnie trafiać. Rozpoczął Piotr Trzeciński, a za moment kolejną bramkę zdobył Przemysław Spalik. Trybuny eksplodowały, gdy w 88. minucie kontaktowego gola zdobył grający trener Bartłomiej Borowicz. Do końca pod bramką gości było bardzo gorąco. Wyrównać się już niestety nie udało (szczęścia zabrakło choćby rezerwowemu Bartłomiejowi Szwajczewskiemu), aby doprowadzić do dogrywki, ale chwała zespołowi z Miastka, że się nie poddał i grał do końca.

W innym meczu Bałtyk II Gdynia przegrał z Orlętami Reda 0:1 (0:1). Bramkę na wagę finału zdobył głową po rzucie rożnym w 40. minucie Krzysztof Idzi. Finał zostanie rozegrany w najbliższy weekend w Redzie. Orlęta podejmować będą Powiśle.