Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nieżywy pająk ptasznik w markecie Biedronka

red.
Nieżywego pająka ptasznika znaleziono wśród owoców w markecie Biedronka przy ul. Sobieskiego w Słupsku. .

- Sytuacje takie, jak ta w sklepie w Słupsku, mają charakter incydentalny. Informujemy, że nawet najbardziej ścisły proces kontroli nie pozwala wyeliminować w 100% obecności tego typu zwierząt w produktach takich, jak świeże warzywa i owoce - poinformowało nas biuro prasowe Jeronimo Martins Polska, gdzie przesłaliśmy zdjęcia z pytaniami.

Jak informuje biuro prasowe w większości przypadków okazywało się, że mieliśmy do czynienia z pospolitymi pająkami (np. kątnikami domowymi). - Podkreślamy, że w takich sytuacjach, zgodnie z obowiązującymi w naszej sieci procedurami, natychmiast podejmujemy odpowiednie kroki, mające na celu zapewnienie klientom i personelowi bezpieczeństwa

- Odnosząc się bezpośrednio do zdarzenia, które miało miejsce na początku listopada w jednym z naszych sklepów w Słupsku, przekazujemy, iż według naszych informacji znalezione w kartonie zwierzę już nie żyło. Mimo to, zostały podjęte działania w celu wyeliminowania jakiegokolwiek zagrożenia - pracownik sklepu, z zachowaniem środków bezpieczeństwa, zabezpieczył pająka. Skontaktowano się również z właściwymi służbami, które przybyły wraz z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, a następnie zabrały zwierzę - czytamy w odpowiedzi, którą przesłało nam biuro prasowe.

Po zdarzeniu personel dokonał sprawdzenia pozostałych towarów na sali sprzedaży. W wyniku tej kontroli nie odnotowano obecności innych zwierząt ani nie stwierdzono jakichkolwiek nieprawidłowości.

Nieżywy pająk ptasznik w markecie Biedronka

*Ptasznik olbrzymi – brazylijski pająk osiągający do 11 cm długości (z odnóżami nawet do 26 cm).
Gatunek został sklasyfikowany w roku 1917 przez Mello-Leitao. Jest dopuszczony do obrotu w Polsce i nie jest objęty konwencją CITES. Dominuje ubarwienie czarne, ale spotyka się również osobniki brunatne, brązowe i szare. Ptasznik pokryty jest jasnymi włoskami. Jest to drugi pająk co do wielkości i masy ciała (największym i najcięższym pająkiem jest Theraphosa blondi, spotkany był okaz mierzący 14 cm "ciała", a z odnóżami ok. 30 cm, ważył 80 g).
Gatunek polecany dla początkujących terrarystów ze względu na jego łagodne usposobienie chociaż zdarzają się osobniki agresywne. Nie ma silnego jadu. Trzeba jednak mieć na względzie fakt, że dorosły pająk dysponuje dużą ilością jadu, co rekompensuje jego stosunkowo niewielką siłę. Przy takich rozmiarach pająka, jego szczękoczułki są również pokaźne, a zadane nimi rany dość głębokie i długo się goją. Pająk przetrzymywany bez kryjówki zmienia ubarwienie na rudo-brunatne, które powraca do normy po kolejnej wylince.
Źródło: Wikipedia

Oglądaj także: R. Biedroń o odstrzale zwierząt w Redzikowie

Przeczytaj także na GP24

gp24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza