W Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku brakuje toalet

  W Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku brakuje toalet

  Magdalena Olechnowicz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Toaleta toi-toi

  Toaleta toi-toi ©Fot. Internet

  W Parku Kultury i Wypoczynku nie ma gdzie się załatwić. To wstyd, aby w tak dużym parku nie było żadnej toalety - alarmują nas czytelnicy.
  Toaleta toi-toi

  Toaleta toi-toi ©Fot. Internet

  Urząd zapewnia, że lada dzień staną toi toje, ale słupszczanie zamiast obskurnych budek wolą estetyczną toaletę.

  Przez Park Kultury i Wypoczynku codziennie przewijają się tłumy spacerowiczów. Na co dzień na placu zabaw przesiadują rodzice bądź dziadkowie z małymi dziećmi, a alejkami śmigają rowerzyści. Prawdziwe tłumy spacerują w weekendy, szczególnie gdy jest ładna pogoda. Niestety, jak poczują, że chcą do toalety, muszą sobie radzić sami.

  - Z dziećmi regularnie wszyscy biegają w krzaczki, bo niby gdzie ma się maluch wysiusiać? Zanim dotrze do domu, będzie za późno - mówi Małgorzata Tracz, mama 6-letniej Uli, która mieszka na pobliskim osiedlu Parkowym.
  Do południa plac zabaw oblegany jest przez nianie i babcie, które zajmują się dziećmi.

  - Brak toalety w tym miejscu to ogromny problem. Siedzę tu z wnukiem codziennie. Bez względu na to, czy jest lato, czy zima. Dziecko zrobi w krzaczki, ale dorosły też ma takie potrzeby i co ma wtedy zrobić? - pyta Elżbieta Pelutis, babcia dwuletniego Maćka.

  Niektórzy dorośli też chowają się po krzakach. Mężczyźni nawet się nie kryją, tylko w publicznych miejscach stają pod drzewami.
  Mariusz Smoliński, rzecznik prasowy prezydenta Słupska zapewnia, że lada dzień w parku staną przenośne toalety. - Stawiamy je co roku, zawsze od 1 czerwca do 30 września - mówi.

  Zdaniem słupszczan to jednak kiepski pomysł.
  - W zeszłym roku próbowałam wejść do takiego toi toja. Śmierdziało obrzydliwe, a ze środka wszystko się wylewało. Poddałam się. Dziecka tam na pewno nie wpuszczę - mówi Magdalena Muszyńska, mama 5-letniego Bartka, którą spotkaliśmy w parku.

  - Uważam, że powinna tu stanąć taka toaleta, jak w parku przy ulicy Małcużyńskiego albo ta schowana za pomnikiem Kilińskiego. W ogóle nie rozumiem, kto i na jakiej podstawie decyduje o lokalizacji toalet w mieście. Po co ta za pomnikiem? Przecież stamtąd są dwa kroki do toalety koło teatru lalki "Tęcza". Moim zdaniem dużo bardziej jest potrzebna toaleta w Parku Kultury i Wypoczynku - mówi Muszyńska.
  Smoliński zapewnia, że w tym roku toi toje będą czyste.

  - Zadbamy o to, aby były regularnie czyszczone i estetyczne. Takie toalety jak przy ulicy Małcużyńskiego to bardzo duży wydatek. Sprawdzimy, jakie jest zapotrzebowanie na taką toaletę w parku kultury i jeśli okaże się, że jest, to zaplanujemy w budżecie pieniądze na ten cel - mówi Smoliński.

  Liczba dnia
  200
  tysięcy złotych kosztowała każda z trzech toalet miejskich wybudowana w ostatnim czasie w Słupsku.
  Nasza akcja
  W naszej redakcji przy ul. H. Pobożnego od poniedziałku do piątku w godz. 9-16 zbieramy podpisy za inicjatywą postawienia toalety w Parku Kultury i Wypoczynku. Zaniesiemy je do Urzędu Miejskiego. O wsparcie zwrócimy się też do radnych miejskich z tego okręgu.
  Fot. Krzysztof Tomasik
  Dzieci bawiące się przy fontannie w Parku Kultury i Wypoczynku póki co muszą sikać w krzaczki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!