Słupski SOR wkrótce bez dzieci

Słupski SOR wkrótce bez dzieci

Aleksander Radomski

Aktualizacja:

Głos Pomorza

Będą poważne zmiany na oddziale ratunkowym słupskiego szpitala.

Będą poważne zmiany na oddziale ratunkowym słupskiego szpitala. ©Archiwum

Gorączka, kaszel i przeziębienie to nie zadanie dla SOR. Od połowy marca mali pacjenci trafią od razu na oddział pediatryczny szpitala.
Będą poważne zmiany na oddziale ratunkowym słupskiego szpitala.

Będą poważne zmiany na oddziale ratunkowym słupskiego szpitala. ©Archiwum

Każde zgłaszające się na Szpitalny Oddział Ratunkowy dziecko w wieku do 18. roku życia, a nie będące w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowotnego, trafi na oddział pediatryczny zamiast na ratunkowy. Pilne przypadki w dalszym ciągu mają być rozpatrywane przez SOR. Taką decyzję podjął zarząd Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Podpisał się pod nią też ordynator oddziału ratunkowego i pediatrii.

Rewolucja miała wejść w życie od poniedziałku, ale w ostatniej chwili, w weekend zdecydowano o jej odłożeniu. Nie na stałe, bo dzieci, których stan zdrowia nie zagraża życiu, pediatria przyjmie, ale od połowy marca. Do tego czasu trzy pomieszczenia wydzielone z oddziału mają zostać wyremontowane i przystosowane do nowych potrzeb.

Sonda

Czy uważasz, że to dobre rozwiązanie szpitala?- Mali pacjenci będą od razu przyjmowani przez lekarzy pediatrów, czas oczekiwania na przyjęcie ulegnie skróceniu - wylicza Alicja Rojek, rzecznik szpitala. - Zmiany będą pozytywne zarówno dla dzieci, jak i rodziców, ponieważ poprawią komfort pacjentów oraz zredukują do minimum stres związany z koniecznością pobytu w szpitalu. W związku z tym planujemy zatrudnienie dodatkowego personelu na oddziale pediatrycznym w liczbie odpowiedniej do zakresu wykonywanych zadań.

Będzie nowa organizacja dla dzieci w słupskim szpitaluSekretariat, pokój badań plus jeszcze jedno pomieszczenie wydzielone z oddziału pediatrycznego od połowy marca ma stać się miejscem, gdzie skierowani zostaną najmłodsi pacjenci zgłaszający się na SOR.

- U nas założymy im tylko dokumentację i zaprowadzimy na nowy oddział - mówi Roman Abramowicz, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. - Tam lekarze pediatrzy zajmą się pacjentem - podkreśla i dodaje, że nie dotyczy to oczywiście poważnych przypadków, w stanie zagrożenia życia.

Ordynator Abramowicz liczy, że nie tylko odciąży to jego oddział, który każdego dnia obsługuje około 20 małych pacjentów, ale też przełoży się na poprawę warunków. Dla rodziców i dzieci ma powstać też odrębna poczekalnia na korytarzu przed wejściem na oddział pediatryczny.

Lekarze pediatrzy pracujący w słupskim szpitalu, z którymi rozmawialiśmy, podnoszą, że zmiana musi być przeprowadzona z głową. Przede wszystkim konieczne jest zwiększenie liczby personelu. Dziś jeden lekarz dyżurny i trzy lub cztery wspomagające go pielęgniarki to za mało, by zajmować się jednocześnie pacjentami z oddziału i przysyłanymi przez SOR. Zarząd szpitala zapowiedział już zwiększenie personelu.

Przeczytaj także:

Komentarze (19)

Wszystkie komentarze (19) forum.gp24.pl

Polub nas na Facebooku

Czytaj Głos Pomorza

Wideo ze Słupska

Zdjęcia ze Słupska

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

GP24 poleca

43. Zawody rowerkowe w Słupsku. Zapisz swoje dziecko już dziś!

43. Zawody rowerkowe w Słupsku. Zapisz swoje dziecko już dziś!

1 Wyścigi rowerkowe dla dzieci w Miastku! Zapisz dziecko już dziś!

1 Wyścigi rowerkowe dla dzieci w Miastku! Zapisz dziecko już dziś!

Już jest! Czytaj 2. numer Magazynu Explorer

Już jest! Czytaj 2. numer Magazynu Explorer