MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zjazd ortopedów w Kołobrzegu

Iwona Marciniak [email protected] Tel. 94 35 45 080 Fot. Michał Świderski
Andrzej Loranc, ortopeda traumatolog, ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej kołobrzeskiego szpitala.
Andrzej Loranc, ortopeda traumatolog, ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej kołobrzeskiego szpitala.
Już w czwartek ponad 700 ortopedów, w tym około 20 sław z zagranicy, przyjedzie nad Bałtyk, na XXXIV Dni Ortopedyczne, po raz pierwszy odbywające się w Kołobrzegu.

Ortopedzi i traumatolodzy spotkają się w kołobrzeskim hotelu Aquarius. Przez trzy dni będą tu uczestniczyć w sesjach naukowych i warsztatach, czyli zajęciach praktycznych, połączonych z prezentacjami technik operacyjnych.

- Wśród naszych wykładowców, którzy przygotowują też zajęcia praktyczne, będzie m.in. prof. Hans Werner Stedtfeld z Niemiec, autor wysoko ocenianego przez najlepsze ośrodki ortopedyczne tytanowego modelu gwoździa śródszpikowego. To implant, służący do zespalania tzw. kości długich - mówi Andrzej Loranc, ortopeda traumatolog, ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej kołobrzeskiego szpitala, koordynator przygotowań do imprezy.

- To gwóźdź, który świetnie stabilizuje. Do tego stopnia, że następnego dnia po zabiegu uruchamiamy i pionizujemy pacjenta - słyszymy. - Spotkanie z profesorem będzie więc doskonałą okazją do rozmowy, wyjaśnienia wszelkich ewentualnych wątpliwości, zadawania pytań komuś, kto o zastosowaniu tego konkretnego modelu wie wszystko.

Zwykle chcąc zapoznać się z nowinkami, podpatrzeć jak się je stosuje, dowiedzieć się, kto w jakim ośrodku osiągnął jakie wyniki, jeździmy również za granicę, bo to wiedza, której nie da się zdobyć wyłącznie bazując na książkach. Tym bardziej cieszymy się, że w Kołobrzegu wybitnych specjalistów będziemy mieć na miejscu.

Wśród zagranicznych gości, którzy zaprezentują się podczas obleganych przez ortopedów warsztatów, będzie też m.in. prof. Thierry Judet z Francji. Podzieli się doświadczeniami stosowania całkowitej endoprotezoplastyki stawu skokowego i łokciowego, przy zastosowaniu konkretnych, polecanych przez niego protez.

Wymiana doświadczeń to jedna z głównych zalet wielkiego spotkania ortopedów.

- Nie chodzi przy tym tylko o sesje naukowe. Dni Ortopedyczne to także towarzyskie spotkania - mówi Andrzej Loranc. - W ich trakcie mamy okazję się zaprezentować, przedstawić możliwości, podyskutować jak z naszymi problemami radzą sobie inni. Co więcej, możemy nawet zająć się na miejscu konkretnym, medycznym przypadkiem, improwizując małe konsylium.

Czytaj też> Słupski szpital ruszy w lipcu

 

Spotkanie będzie okazją do prezentacji osiągnięć ortopedii naszego regionu. Bardzo licznie zaprezentują się gospodarze, czyli ortopedzi z Oddziału Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej w Kołobrzegu, świętującego podczas imprezy jubileusz 25-lecia istnienia.

Głównym organizatorem Dni Ortopedycznych jest Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne. Cały jego zarząd, także konsultant krajowy, konsultanci wojewódzcy, kierownicy klinik, ordynatorzy oddziałów, czyli najwybitniejsi ortopedzi w Polsce, pojawią się w Kołobrzegu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza