PLK Polpharma Starogard Gdański - Energa Czarni Słupsk 95:82 (wideo, zdjęcia)

Energa Czarni przegrała w Starogardzie, bo tylko momentami potrafiła pokazać mądrą i skuteczną grę, będącą odpowiedzią na styl gospodarzy - twardą obronę i błyskawiczne przechodzenie do kontr. To rozbiło słupszczan.
W meczu koszykarskiej ekstraligi w Starogardzie Gdanskim, Energa Czarni Slupsk przegrala z tamtejszą Polpharmą 82:95.

Polpharma - Czarni Słupsk 95:82

Od początku gospodarze grali szybko, łatwo trafiali z obwodu i już w połowie pierwszej kwarty wypracowali sobie przewagę 16:6, którą konsekwentnie utrzymywali. Hick, Barkley łatwo znajdowali sobie wolne pozycje na obwodzie, skąd razili słupszczan rzutami za trzy punkty.

W drugiej kwarcie gospodarze prostymi podaniami otwierali drogę do kosza swojemu środkowemu Colemanowi. Ani zagubiony Booker, ani nieprzygotowany do gry Barlett nie potrafili go zatrzymać. Manewr Okorna z wprowadzeniem jako pary podkoszowych duetu Leończyk - Sroka też się nie sprawdził.

Doskonale zgrani, podający na pamięć, zawodnicy gospodarzy po kontrach zdobywali kolejne łatwe punkty. Niestety, przy ich akcjach zagrania słupszczan w ataku były wręcz nieporadne, nie potrafił zapanować nad nimi chaotyczny Burks.

Drugą połowę zawodnicy Energi Czarnych zaczęli w szybszym tempie, co błyskawicznie przełożyło się na wynik. Po czterech minutach ze stanu 45:34 doszli do remisu 51:51. Dynamiczniejsza gra w ataku gości zmusiła gospodarzy do obrony, a wtedy okazało się, że i ta popełnia błędy. Co chwila udowadniał to Cesnauskis, a potem Booker i Kedzo.

Słupszczanie byli jak samochód, którego kierowca dopiero co odkrył, że ma piąty bieg. Wyszli na prowadzenie 61:56. Sił wystarczyło jednak tylko na 8 minut. Gdy zszedł zmęczony Cesnauskis, Polpharma wróciła do gry i znów odzyskała przewagę.

Wykorzystując straty słupszczan (Cesnauskis, Bakić) w czwartej kwarcie, gospodarze znowu wrócili do swojego stylu - szybkiego przechodzenia z obrony do ataku. A koszykarze Energi Czarnych jakby zapomnieli o fantastycznych fragmentach z początku drugiej połowy. W długich akcjach pod koszem Polpharmy nasi tracili siły i rzadko kończyli akcje punktami.

Polpharma Starogard Gdański - Energa Czarni Słupsk 95:82 (25:20, 20:14, 20:28, 30:20)
Polpharma: Eldridge 10, Barkley 11 (2), Tuljković 15 (1), Żurawski 5, Coleman 24, Hicks 14 (2), Scott 5 (1), Jarecki 4, Sulowski 7 (1).
Czarni: Burks 14 (2), Bennett 9 (1), Sroka 5 (1), Kedzo 8, Booker 15, Leończyk 0, Bakić 0, Barlett 0, Cesnauskis 31 (5), Malesa 0.