Irak > Polscy żołnierze szykują się do finału WOŚP

  Irak > Polscy żołnierze szykują się do finału WOŚP

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Także polscy żołnierze i pracownicy wojska w Iraku będą kwestować w ramach niedzielnego XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz tradycyjnej zbiórki pieniędzy, dowódca Wielonarodowej Dywizji Centrum Południe gen. Bronisław Kwiatkowski przekazał na licytację pamiątkowy ryngraf VII zmiany polskiego kontyngentu.

  Do udziału w tegorocznym finale zgłosiły się 32 sztaby za granicą - m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Kanadzie, Irlandii, Meksyku, Bułgarii oraz w Iraku (baza polskich wojsk w Diwanii).

  Jak poinformował w komunikacie szef wydziału prasowo- informacyjnego Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe ppłk Dariusz Kacperczyk, przygotowania do XV Finału trwają już od kilkunastu dni.

  W niedzielę 20 wolontariuszy będzie zbierać pieniądze na sprzęt ratujący życie dzieci poszkodowanych w wypadkach i naukę udzielania pierwszej pomocy. Na terenie bazy zostaną rozwieszone plakaty informujące o akcji WOŚP.

  Zdaniem gen. Kwiatkowskiego, widok żołnierzy zbierających pieniądze i oklejonych serduszkami z pewnością wzbudzi ciekawość Irakijczyków. Ponadto po codziennej, międzynarodowej odprawie, żołnierze 12 innych krajów zobaczą krótką informację na temat akcji Orkiestry.

  VII zmiana Polskiego Kontyngentu w Iraku przygotowuje się do powrotu do kraju. Żołnierze normalnie wykonują jednak swoje obowiązki na służbach, w konwojach i patrolach. Polska ma w Iraku około 900 żołnierzy. Zajmują się głównie szkoleniem sił irackich.

  Podczas XIV Finału WOŚP na zakup sprzętu ratującego życie dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz na naukę zasad udzielania pierwszej pomocy w kraju i za granicą zebrano ponad 30,5 mln zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo