Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

Klikasz myszką i karmisz bezdomne zwierzęta

Dodano: 5 grudnia 2012, 13:30 Autor:

W środę rusza akcja "Nakarm psa z Tablicą”. Wystarczy kliknąć, by podopieczni słupskiego schroniska dla zwierząt dostali kilogramy karmy.
Zwierzaki ze słupskiego schroniska mogą dostać tony karmy. Wystarczy tylko kliknąć na nie w serwisie internetowym Tablica.pl.

Zwierzaki ze słupskiego schroniska mogą dostać tony karmy. Wystarczy tylko kliknąć na nie w serwisie internetowym Tablica.pl. (fot. Kamil Nagórek)

Serwis Tablica.pl już czwarty raz prowadzi akcję dokarmiania zwierząt w schroniskach. W tym roku wybrała dwie takie placówki – w Słupsku i Elblągu.

Każdy z nas może sprawić zwierzakom prezent, nawet bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić? Wystarczy wziąć udział w akcji on-line "Nakarm psa z Tablicą”, która od kilku lat angażuje w pomoc internautów z całej Polski.

– Nasza akcja udowadnia, że Polakom nie jest obojętny los porzuconych zwierząt, trzeba im tylko dać okazję do działania. Do tej pory w trakcie trzech edycji nakarmiliśmy 260 psów z dziesięciu schronisk, do których trafiło już blisko siedem ton karmy – mówi Przemek Klemczak z serwisu Tablica.pl, organizatora akcji.

– Zawsze przy okazji akcji udawało nam się aktywizować nie tylko internautów, ale także okolicznych mieszkańców. Dzięki ich darom zwierzęta mogły spędzić zimę w godnych warunkach w schronisku, a nierzadko nawet w nowym domu. Mamy nadzieję, że w tym roku w Słupsku i Elblągu będzie podobnie.
O karmę dla całego słupskiego schroniska będzie walczyć 30 wybranych psów.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wejść na stronę: http://tablica.pl/nakarm-psa/ i wybrać psa, którego chcemy karmić i kliknąć na kość. Codzienne klikanie w jego profil – aż do zapełnienia wirtualnej kości
– sprawi, że do jednego czworonoga trafi worek karmy, czyli łącznie co najmniej 1,5 tony pożywienia dla całego schroniska. Ale uwaga: na profil można kliknąć tylko raz dziennie.

Darów dla schroniska może być jednak dużo wię­cej, bo gdy wszystkie słupskie psy zostaną już wirtualnie nakarmione, na serwisie pojawią się kolejne zwierzaki. Je również będzie można wirtualnie karmić.

– Jesteśmy na to przygotowani i mamy ogromną nadzieję, że te pieski, które będziemy prezentować, szyb­ko zostaną wirtualnie nakarmione – mó­­­wi Katarzyna Rosińska, kierownik słupskiego schroniska dla zwierząt. – Bardzo liczymy też na to, że przy okazji tej akcji mieszkańcy miasta i regionu zdecydują się na adopcję psiaków, szczególnie tych starszych. Zwierzęta, które mają osiem lat i więcej, można zaadoptować za darmo.

Akcja klikania na wirtualne kości potrwa do 18 grudnia, a karma do słupskiego schroniska trafi jesz­cze przed świętami. Patronat nad akcją sprawuje "Głos Pomorza” oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Och­rony Zwierząt Animals.

Czytaj więcej o:
  • Nakarm psa z Tablicą”
  • Tablica.pl
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Wulgarna zemsta uczniów trafiła na Kwejk.pl

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy jesteś za zmianą organizacji ruchu na nowych rondach na ul. Grunwaldzkiej?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1054.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.