Sprawdzamy wypożyczalnie pojazdów w Ustce

  Sprawdzamy wypożyczalnie pojazdów w Ustce

  Fot. Kamil Nagórek

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Monika i Rafal Kielczewscy z córkami Klaudią i Agnieszką na czterokołowcu.

  Monika i Rafal Kielczewscy z córkami Klaudią i Agnieszką na czterokołowcu. ©Fot. Kamil Nagórek

  Rowery, skutery, czterokołowce, a nawet riksze - takimi pojazdami mogą sobie pojeździć turyści wypoczywający w Ustce.
  Monika i Rafal Kielczewscy z córkami Klaudią i Agnieszką na czterokołowcu.

  Monika i Rafal Kielczewscy z córkami Klaudią i Agnieszką na czterokołowcu. ©Fot. Kamil Nagórek

  Taki rodzaj wypoczynku jest w kurorcie bardzo popularny.

  Wśród wszystkich pojazdów, jakie są do wynajęcia w Ustce, największą popularnością cieszą się czterokołowce i trójkołowce. Napędzane nogami pojazdy można spotkać na chodnikach i na ulicach w całym kurorcie.

  - Mamy w ofercie 16 czterokołowców i trójkołowców - mówi Janusz Robiński, właściciel wypożyczalni Turbo.

  - Wśród nich są takie, które mieszczą jedną lub dwie osoby, ale także te przeznaczone dla całej rodziny, które mieszczą czterech pasażerów.

  Wielu turystów decyduje się na zwiedzanie Ustki i okolic z siodełka rowerów. Dwie wypożyczalnie oferują około 70 rowerów turystycznych, górskich i dziecięcych.
  Dla turystów, którzy nie chcą męczyć się prowadząc pojazdy napędzane siłą mięśni, jest możliwość zwiedzenia Ustkę rikszą. - Organizujemy dwudziestominutowe przejażdżki sentymentalne po mieście

  - mówi Robiński. - Na siodełku rikszy prowadzonej przez kierowcę mieszczą się trzy osoby.

  Miłośnicy motorowerów mogą skorzystać z wypożyczalni skuterów. Aby je prowadzić, wystarczy mieć ukończone 13 lat i kartę motorowerową.

  - Wypożyczamy cztery skutery po pojemności 50 centymetrów sześciennych - mówi Krystian Juszczyk, właściciel wypożyczalni skuterów. - Skutery są dwuosobowe i każdemu wypożyczającemu dajemy dwa kaski.

  Aby wypożyczyć rowery, trójkołowce, czterokołowce i skutery trzeba mieć ukończone 18 lat. Osoby nieletnie mogą nimi jeździć tylko za zgodą rodziców. Wypożyczający musi przyjść z dokumentem tożsamości, np. dowodem osobistym.

  Opinia eksperta


  Grzegorz Gadoś, komendant policji w Ustce:

  - Rowerami po drogach mogą jeździć już dzieci, które ukończyły 10 lat i mają kartę rowerową. Natomiast trójkołowce i czterokołowce mogą prowadzić kierowcy, którzy ukończyli 17 lat i mają kartę rowerową.

  Trzeba pamiętać o tym, że kierujący tymi pojazdami muszą stosować się do ogólnych zasad ruchu drogowego.

  Dlatego przestrzegam przed jeżdżeniem po promenadzie nadmorskiej i ulicy Limanowskiego, bo są to drogi, na których obowiązuje zakaz ruchu.

  Ile to kosztuje

  > wypożyczenie skutera: pół godziny - 25 złotych, godzina - 40 złotych, 3 godziny - 110 złotych, każda dodatkowa godzina - 30 złotych. Wypożyczalnia skuterów, ul. Kopernika 12, czynne codziennie w godz. 10-22.

  > wypożyczenie roweru: 6 zł kosztuje wypożyczenie roweru dla dorosłych na godzinę. Godzina na rowerze dla dzieci kosztuje 5 zł.

  > Wypożyczenie czterokołowca i trójkołowca: jednoosobowy na pół godziny - 5 zł, godzina - 9 zł. Dwuosobowy na pół godziny 6 zł, na godzinę 11 zł. Czterokołowiec rodzinny - pół godziny 11 zł, godzina 16 zł.

  > Przejażdżka rikszą - 10 zł za 3 osoby. Wypożyczalnia Turbo, ul. Chopina, czynna w godz. 10-21

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo