Siarka Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk 71-83

red
Energa Czarni Słupsk
Oba zespoły przystąpiły do gry osłabione, u gospodarzy zabrakło najlepszego strzelca Garrego Bella, w zespole gości Folarina Campbella i Mantasa Cesnauskisa.

W pierwszej połowie słupski zespół bardzo szybko złapał ponadprzeciętną liczbę fauli. To spowodowało, że na boisku za Demonte Harpera pojawił się Marek Zywert. Goście mieli kłopoty z atakiem, na nic zdawały się zbiórki na desce Siarki, skoro nie wpadały im trójki z otwartych pozycji. Sędziowie odgwizdali im także często faule w ataku (szczególnie na ruchomych zasłonach Jacksona, Mbodjego i Surmacza). Przy słabej skuteczności z obwodu Czarne Pantery dużo grały pod kosz, licząc na punkty i na szybkie wymuszenie fauli na Zachu Robbinsie, centrze gospodarzy.

Siarka zaskoczona w pierwszej kwarcie (Energia Czarni łatwo prowadziła 9:2) w drugiej partii zmieniła defensywę, nie pozwalała na łatwe punkty po pick’and’rollach i zaczęły się dla słupszczan schody. Gospodarze grali z kontry, po których regularnie zdobywali punkty. W ataku pozycyjnym próbowali grać na Łukasza Seweryna, najsłabszego w słupskiej defensywie. Dzięki temu pod koniec pierwszej połowy Siarka prowadziła 38:32.

W odpowiedzi trener ECS Donaldas Kairys często rotował składem, ale np. Kacper Borowski nie był w stanie czegokolwiek wnieść do meczu. Szukając nowych rozwiązań, coach gości w drugiej połowie postawił na eksperyment, na parkiecie pojawili się wspólnie centrzy Jackson i Mbodj. To był gest rozpaczy, wobec braku skuteczności z dystansu. Przewaga siłowego basketu, dogrania pod kosz wreszcie zmieniły rezultat. Walcząca wąskim składem Siarka straciła siły, posypała się jej koncepcja szybkiej gry, co słupszczanie wykorzystali. Podziałał też kolejny odważny ruch Kirysa – strefa w defensywie. Przy tym wreszcie słupszczanie odczarowali dystans – trójki Mokrosa i Seweryna pozwoliły zatem do końca w czwartej kwarcie kontrolować już wynik.

Siarka Tarnobrzeg – Energia Czarni 71:83
(21:25, 20:13, 15:20, 15:25).

Siarka: Strzelecki 5 (3), Zalewski7 (1), Patoka 8 (1), Wall 8, Pandura 0, Młynarski 16 (1), Udofia 16 (2), Robbins 11.

Energia Czarni: Blassingame 8 (1), Harper 11, Jackson 17, Seweryn 8 (2), Mokros 18 (3), Borowski 0, Mbodj 12, Zywert 2, Surmacz 5 (1), Rypiński 2.

Szukasz informacji na temat słupskiej drużyny? Kliknij i przeczytaj inne artykuły o Enerdze Czarnych Słupsk